"Sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran mübarek Ramazan ayını uğurlarken, hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan Ramazan Bayramını birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum.


Zengin ile fakiri aynı sofrada buluşturan, bizlere sabrı yaşatan ve nimetlerin değerini hatırlatan, şefkat ve merhamet duygularımızı harekete geçiren, bizi hem birey hem de toplum olarak yardımlaşma ve dayanışmaya sevk eden kutlu bir ayın sonunda Ramazan Bayramına kavuşuyoruz.
 
 
Birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmemiz gereken bayramlar, toplum olarak bizleri bir araya getiren, kaynaştıran, milli ve manevi duygularımızın en üst düzeyde yaşandığı önemli günlerdir.
 
 
Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da çocukları sevindirmeli, yakınlarımızı, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerini, yalnız ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı ziyaret etmeli, hayır dualarını almalı, bayramı amacına ve maneviyatına uygun bir şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.
 
 
Bu duygularla, aziz milletimizin ve İslam Âlemi' nin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın siz Eskipazarlı hemşerilerime, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum."
                            
 
 
                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                Hüseyin Remzi KONAK
                                                                                                                                                Kaymakam